Четвер, 16.05.2024, 01:34
Вітаю Вас Гість | RSS

КЗ "НВК "Новоолексіївська ЗОШ І - ІІІ ст. - ДНЗ"

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 32
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » 2017 » Листопад » 16 » 16 листопада Міжнародний день толерантності
12:54
16 листопада Міжнародний день толерантності

                                    

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші. Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості»

Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст

           16 листопада психолог  КЗ «НВК «Новоолексіївська ЗОШ І – ІІІ ст. - ДНЗ» провела виховний захід з елементами гри на тему «Толерантність»

            «Людина може обійтись без багатьох речей, але не без іншої людини», – сказав один учений. Навіть на самоті вона подумки звертається до інших людей. Попри все людські стосунки нерідко спричиняють проблеми: непорозуміння, суперечки, конфлікти. Щоб запобігти цьому, треба навчитися знаходити спільну мову з різними людьми. Тому тема нашого заходу «толерантність». Звичайно, це слово можна і не знати, але в сучасному світі, де вам належить жити, ви ще не раз почуєте його. У житті людина спілкується з представниками різних національностей, культур, конфесій, соціальних верств, тому важливо навчитися поважати культурні цінності як свого народу, так і представників іншої культури, релігії.

           Що означає слово толерантність?

tolerance (англ.) – готовність бути терпимим, поблажливим; бути терпимим, дозволяти існування різних думок без їх дискримінації;

– tolerenz(німець.) – терпимість до чужих думок, вірувань, поведінки;

– tolerance (франц.) – переконаність у тому, що інші можуть думати і діяти в манері, відмінній від нашої власної;

– tolerencia (испан.) – здатність приймати ідеї або думки, відмінні від власних;

– kuanrong(китайс.) – приймати інших такими, які вони є, і бути великодушними по відношенню до інших;

– tasamul(араб.) – поблажливість, милосердя, усепрощення, уміння приймати інших такими, які вони є, і прощати;

– толерантність, терпимість (укр.) – уміння терпіти (витримувати, виносити, миритися з чим-небудь), приймати або визнавати існування кого- небудь, примиряти, приводити у відповідність з самим собою по відношенню до кого-небудь (чому-небудь), бути поблажливим до чого-небудь (кого-небудь).

        У різних країнах визначення різні. Як ви думаєте, яке слово є ключовим для поняття толерантність? Звичайно, це слово терпимість.

         Набирає оберти третє тисячоліття. Прогрес невблаганно рухається вперед. Техніка прийшла на службу людині. Здавалося б, життя повинне стати розмірене, спокійніше. Але ми все частіше і частіше чуємо слова: біженець, жертва насильства.

І саме 16 листопада жителі багатьох країн світу відзначають Міжнародний день толерантності або День терпимості.

                               

        Це свято було засноване в 1996 році за рішенням Генеральної Асамблеї ООН. День терпимості присвячений дотриманню прийнятої у 1995 році Декларації терпимості.

Його мета полягає в тому, щоб зменшити по всій планеті випадки прояву насильства та екстремізму (провокації, заворушеня, громадянські непокори, терористичні акції, які не йдуть на компроміси, переговори, угоди).

      Поняття «толерантність» дуже широке. Виокремлюють такі види толерантності: вікова, фізіологічна, навчальна, географічна, політична, релігійна, міжнаціональна, расова, міжрасова.

Гра «Давайте привітаємо один одного»

– скласти руки (як в «молитві») на рівні грудей і вклонитися (Японія);

– потертися носами (Нова Зеландія);

– потиснути один одному руки, стоячи на великій відстані один від одного (Великобританія);

– міцно обнятися і три рази поцілувати один одного в щоки (Росія);

– показати язик (Тибет);

– дуже міцно потиснути один одному руки, стоячи близько один до одного (Німеччина).

       Чи Може одна релігія заважати інший? У кожної релігії є свої особливості, але важливо використовувати моральні цінності кожної з них, не протиставляти їх, а вивчати. Ми живемо в одному великому будинку – Україна. У нашій країні дружать між собою люди різних релігійних поглядів та національностей.

        Бути толерантним – означає поважати інших, незважаючи на відмінності. Це означає бути уважним до інших і звертати увагу на те, що нас зближує.

 Усі – ми різні, усі ми – рівні!

            Толерантність – визнання, повага та дотримання прав і свобод усіх людей без розрізнення соціальних, релігійних, етнічних і інших особливостей.

           Зробивши добро, людина сама стає краща, чистіша, світліша. Якщо ми будемо уважні до будь- якої людини, з якою вступаємо у взаємодію, будь-то випадковий супутник, бродяга або друг, – це і буде прояв доброти.

   

Рефлексія. Тепер попрошу усіх встати в коло дуже щільно один до одного, покладіть руки один одному на плечі, підніміть праву ногу і витягніть її до центра кола. По моїй команді усі робимо крок усередину і хором весело скажемо: «Якщо кожен один до одного буде терпимий, то разом ми зробимо толерантним наш світ!».

 

                                                     

                             

 

Переглядів: 226 | Додав: ok1972 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2024
uCoz